Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Artystyczne i Galeria Otwarta Pracownia – wystawy | wydarzenia | artyści

Teatr

Otwarta Pracownia jest nową przestrzenią krakowskiego teatru niezależnego. W 2017 zaprezentowano tu spektakl Mewa. Według Czechowa. W kolejnych latach wyprodukowano i zaprezentowano spektakle: Sztuka bez tytułu (F. G. Lorca) oraz Obcy. Tragedia Grecka.

F. G. Lorca, Sztuka bez tytułu, reż. Sebastian Myłek

Sztuka Joanny Oparek Obcy. Tragedia grecka w reżyserii Sebastiana Myłka powstała w ramach Międzynarodowego projektu GAME OVER? – o budowaniu ponadnarodowego porozumienia Polska-Niemcy-Ukraina.

Spektakl był grany także w języku ukraińskim. Zaprezentowano go w Galerii Otwarta Pracownia, na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Ukraińskiego w Krakowie, w Niemczech i na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Złoty Lew we Lwowie (2019).

Zdjęcia ze spektaklu OBCY.TRAGEDIA GRECKA zrealizowanego w ramach projektu „GAME OVER? – o budowaniu ponadnarodowego porozumienia Polska-Niemcy-Ukraina”

Podczas otwarcia wystawy nowych portretów królowej Bony BONA – 500 lat później odbyło się czytanie performatywne sztuki Bona. Mizeria włoskiego dramaturga Adriano Marenco w reżyserii Sebastiana Myłka.

Film z wystawy Bona 500 lat później (facebook)

W Galerii odbywały się czytania performatywne poezji współczesnej oraz koncerty wybitnego muzyka Joachima Mencla na lirze korbowej.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Kraków

Archiwa