Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Artystyczne i Galeria Otwarta Pracownia – wystawy | wydarzenia | artyści

Lech Kolasiński

Urodzony w 1986 roku w Sosnowcu. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 2012 roku uzyskał dyplom w Pracowni Interdyscyplinarnej Prof. Grzegorza Sztwiertni, aneks z malarstwa realizując u Prof. Andrzeja Bednarczyka.W 2019 roku ukończył doktorat na Wydziale Form Przemysłowych pod opieką prof. Czesławy Frejlich. Autor projektu Kompleksowego Rozwiązania Tyflograficznego dla Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, łączącego grafikę dotykową z komunikacją wizualną. Zajmuje się projektowaniem adaptacji edukacyjnych i tyflograficznych trawestacji dzieł sztuki dla potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, malarstwem, wideo, animacją oraz ilustracją.
Autor wystaw indywidualnych między innymi w Krakowie, Lublanie, Mariborze oraz Lecce. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.
Od 2014 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Członek stowarzyszenia artystycznego Otwarta Pracownia.

…Naiwnością jest myśleć, że znajdzie się jakiś nowy temat, że któraś z naszych obserwacji jest nową. Co ciekawe w epoce coraz szybciej przepływających danych zaciera się pewien wysoce twórczy fenomen. Bo przecież jeszcze 30 lat temu można było powiedzieć, że dwóch Panów, choćby jak Rauschenberg i Hasior mieli by sobie coś do powiedzenia w właściwie wspólnym języku. Rauschenberg żartowałby „Kozą Dada”, a Hasior opowiadałby „sztandarowo” o Polsce. Ciekawa dla mnie jest ta spójność formalna języka artystycznego obu Panów, którym polityka wybudowała mur przeciwko spotkaniu. Teraz nie ma takich problemów ja pisząc to dzisiaj, juto mogę przeczytać podobny tekst w Internecie nie będąc już nawet pewien kto był pierwszy: ja czy jakaś tam „ona” czy „on”. Tak samo jest ze Sztuką. Może powinienem wiedzieć, o wszystkim co było wcześniej. O wszystkim? Wolne żarty, właśnie teraz bym coś czytał zamiast pisać…

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Kraków

Archiwa