Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Artystyczne i Galeria Otwarta Pracownia – wystawy | wydarzenia | artyści

Olga Pawłowska

Urodzona w 1988 roku w Krakowie, gdzie aktualnie mieszka i pracuje. 
Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowany w 2013 roku w Pracowni Wklęsłodruku u prof. Henryka Ożoga, uzupełniony aneksem z malarstwa pod opieką prof. Stanisława Tabisza. 
Od października 2015 pracuje na stanowisku asystentki w Pracowni Rysunku Wieczornego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie.
Od 2016 członkini Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia.
Autorka sześciu wystaw indywidualnych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, plenerów oraz festiwali sztuk wizualnych (Krakers, Warsaw By Art, Krakowskie Spotkania Artystyczne). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką projektową.

Strona artystki: www.olgapawlowska.com

Zdarza mi się malować domy. Domy – azyle, domy – pułapki, domy – świątynie. Ich otoczenie oraz wnętrze. Ich światła i cienie. Wiele inspiracji odnajduję w polskich filmach lat 60-tych i 70-tych. Serię „Ktoś chodził wokół naszego domu” rozpoczęłam cztery lata temu po obejrzeniu filmu Feliksa Falka z 1975 roku pt. „W środku lata”. Jeden film zaowocował mnóstwem skojarzeń. Rezultaty można było zobaczyć na dwóch wystawach indywidualnych w 2017 i 2018 roku.
Czy temat został wyczerpany? W obrazach, które aktualnie powstają, a których jeszcze nie publikuję, staram się odchodzić od dosłowności. Poszukuję innych znaczeń i bardziej uproszczonych, monumentalnych form. Dom staje się świątynią. Zmienia swój kształt i kontekst. Odrywa się od ziemi.
Coraz bliżej mu do Krainy Faraonów.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Kraków

Archiwa